هاشور در طراحی سیاه قلم

By | سپتامبر 17, 2015

با مطلب دیگری از آموزشهای پیوسته و مقدماتی سیاه قلم سایت artily.ir با شما همراه هستیم . این مطلب به هاشور در طراحی سیاه قلم اختصاص دارد.

هاشور روش ساده ای برای ایجاد سایه و روشن ها در طراحی است,خطوطی موازی یا متقاطع که فاصله بین خطوط ,مقدار تیرگی و یا روشنی سایه روشن در طراحی را مشخص می کند

هاشور موازی در طراحی سیاه قلم

هاشور موازی در طراحی سیاه قلم

هاشور موازی:

همان طور که از نام آن پیداست, هاشور موازی خطوطی موازی هستند که به نسبت فاصله بین آنها سایه ای روشن یا تیره را ایجاد می کنند. هاشور هایی ساده و ابتدایی هستند که کاربرد زیادی در طراحی دارند.

هاشور متقاطع

 

هاشور متقاطع در طراحی سیاه قلم

هاشور متقاطع در طراحی سیاه قلم

هاشور متقاطع , هاشور هایی هستند که در جهات مختلف استفاده می شوند , بسته به جهت تابش نور جهت هاشور زنی نیز مشخص می شود. به تصویر بالا دقت کنید ,خطوط همدیگر را قطع می کنند و سایه های تیره تری ایجاد می کنند, در این نوع هاشور نیز هر چه فاصله بین خطوط کمتر باشد سایه ها تیره تر و هر چه فاصله بین خطوط بیشتر باشد ,سایه هایی روشن تر ایجاد می شوند.

در طراحی سیاه قلم ,با توجه به نیاز خود از انواع هاشور ها استفاده می کنیم.موارد استفاده از هاشور ها بیشتر در مواقعی است که نیاز به طراحی سریع یک شیئ را داریم و می خواهیم طرح ساده ای از آن شیئ را به نمایش بگذاریم, با آموزش های بعدی ما در artily.ir همراه باشید. این هاشور ها را تمرین کنید تا به رسم خطوط موازی و متقاطع آشناشوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *