آموزش طراحی میوه سیاه قلم

By | سپتامبر 20, 2015

پس از سری آموزش های مقدماتی طراحی سیاه قلم , به شروع طراحی سیاه قلم طبیعت بی جان می پردازیم .این آموزش از سایت artily.ir به طراحی ساده میوه با استفاده از هاشور ها برای ایجاد سایه و روشن اختصاص دارد. در آموزش های بعدی به طراحی اجسام دیگر به صورت تمرینی می پردازیم

طراحی میوه با استفاده از هاشور

طراحی میوه با استفاده از هاشور

طراحی میوه سیاه قلم:

هدف از این آموزش آشنایی با نحوه استفاده از هاشور ها برای  ایجاد سایه و روشن در طراحی  است. در شکل بالا شما یک اسکیس ساده از یک نوع میوه را مشاهده می کنید که قصد داریم روی این اسکیس انواع سایه ها از قبیل سایه اصلی, سایه افتان و نور رفلکس را اجرا کنیم.ابتدا یک مدل را انتخاب کرده و توسط یه چراغ مطالعه, نور را از سمت راست به مدل بتابانید. پس از روشن کردن چراغ, تمام تیره و روشنی ها و سایه هایی که باید طراحی شوند نمایان می شوند.

طراحی میوه با استفاده از هاشور

طراحی میوه با استفاده از هاشور

مداد HB خود را بردارید, به مدل نگاه کنید, قسمت هایی از مدل که تحت تاثیر سایه قرار گرفته اند را باید با استفاده از هاشور سایه بزنید .با فشار خیلی ملایم به مداد و در جهت افقی شروع به هاشور زدن نیمه چب طراحی کنید. به شکل بالا نگاه کنید و تمرین کنید, آنقدر تمرین کنید تا بتوانید سایه هایی یکدست و زیبا ایجاد کنید.به جهت نور توجه داشته باشید, نور از هر جهت بتابد , طرف دیگر مدل تیره خواهد شد و این تیرگی در قسمت های مختلف مدل متفاوت می باشید.با نگاه دقیق به مدلی که نور را به آن تابیده اید, به راحتی متوجه می شوید که چه قسمت هایی از مدل را باید تیر تر و چه قسمت هایی را باید روشن تر سایه بزنید.

 

طراحی میوه با استفاده از سیاه قلم

طراحی میوه با استفاده از سیاه قلم

در ادامه آموزش طراحی میوه سیاه قلم با artily.ir همراه باشید. به تصویر کامل تر شده بالا دقت کنید, محل تابش نور از سمت راست است و سایه هایی از جمله سایه اصلی و سایه افتان را در سمت چپ  مدل ایجاد کرده است. در قسمتی از لبه کناری سمت چب میوه , نوری را مشاهده می کنید که با نام نور رفلکس یا باز تاب معرفی شده است. این نور رفلکس در واقع باز تاب نوری است که از سطح زمین و اجسامی که در پشت مدل قرار دارند, به روی مدل بازتاب شده اند. طراحی این نور بسیار مهم هست و باید در تمامی طرح ها رعایت شود. محل وقوع سایه افتان را نیز منبع نور مشخص می کند, روش های دیگری هم برای پیدا کردن محل سایه افتان وجود دارد که در آینده و در تمرینات بعدی بیشتر این مورد بحث قرار می گیرد. در هنگام ایجاد سایه روشن , می توانید از آموزش انواع خط ها و همچنین آموزش هاشور استفاده کنید. با آموزش های بعدی ما در artily.ir همراه باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *