ایجاد پس زمینه در طراحی با استفاده از هاشور

By | سپتامبر 20, 2015

از دیگر کاربرد های هاشور در طراحی سریع سیاه قلم , ایجاد پس زمینه است. برای اینکه طراحی ما زیبا تر و کامل تر جلوه دهد, باید برای طرح خود پس زمینه ایجاد کنیم. در این مطلب از artily.ir به ایجاد یک پس زمینه ساده با استفاده از هاشور می پردازیم.

اگر شما تمرین های قبل  در زمینه هاشور را انجام داده باشید , بهتر می توانید در ایجاد سایه و روشن برای پس زمینه کار کنید . یک قانون کلی که در مورد پس زمینه در طراحی وجود دارد , این است که در نواحی از طراحی که نور بیشتر و یا رنگ روشن تری دارند , از هاشور تیره تری برای پس زمینه آن نواحی استفاده می کنیم . این کار برای نمایان تر شدن قسمت های روشن طراحی انجام می شود. همچنین قسمت هایی از طراحی که دارای رنگ تیره تری هستند را باید از هاشور روشن تر استفاده کرد, به این ترتیب  هاشور ها را با فشار خیلی کم بر مداد و با رنگ روشن ایجاد می کنیم.

پس زمینه در طراحی با استفاده از هاشور

پس زمینه در طراحی با استفاده از هاشور

برای مثال در تصویر بالا, سمت راست طراحی میوه که در معرض نور قرار گرفته و روشن تر است را با هاشور تیره تری برای ایجاد پس زمینه کار می کنیم. این کار نور سمت راست طراحی میوه را نمایان تر می کند و جلوه زیبا تری به طراحی می بخشد. در قسمت های تیره تر طراحی میوه نیز از هاشور روشن تری برای نمایان تر کردن قسمت های تیره میوه که همان سایه اصلی و سایه افتان باشد استفاده کردیم . قوانین پس زمینه را به خاطر بسپارید و تمرین کنید. با مطالب آینده طراحی سیاه قلم از Artily.ir  با ما همراه باشید.

 

دیدگاه شما؟ “ایجاد پس زمینه در طراحی با استفاده از هاشور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *