طراحی جنسیت شیشه در سیاه قلم

By | سپتامبر 24, 2015

موضوع این پست از  سایت artily.ir طراحی جنسیت شیشه در سیاه قلم است . در مطالب قبل به موضوع دایره مجازی و یا هاله خاکستری رنگ در طراحی کره (احجام کروی) پرداختیم , این هاله های خاکستری در طراحی جنسیت شیشه نیز وجود دارند. این هاله ها بیشتر بصورت سایه در لبه های دارای برجستگی و برآمده و لبه های گود و فرو رفته در اجسام شیشه ای دیده می شوند و از ترتیب خاص و حالت قرینه برخوردارند

جنسیت شیشه و اشیا، شفاف:

طراحی جنسیت شیشه در سیاه قلم

طراحی جنسیت شیشه در سیاه قلم

در هنگام طراحی جنسیت شیشه با نور پردازی مدل توسط چراغ مطالعه, سایه ها کمتر دیده می شوند و علت این هست که نور از شیشه عبور می کند و سایه ایجاد نمی شود.قانون اول که در طراحی جنسیت شیشه در سیاه قلم وجود دارد استفاده از کمترین رنگ مداد برای ایجاد سایه روشن ها است.برای سایه پردازی در اجسام شیشه ای باید فشار خیلی ملایمی بر مداد وارد سازید و سایه ها را خیلی محو ایجاد کنید. به تصویر بالا نگاه کنید , مثل تمرینات قبلی , مدلی شیشه ای و ساده و بدون رنگ انتخاب کنید و نور پردازی کنید. سپس با خط های بسیار ظریف شروع به کشیدن اسکیس کنید.

طراحی جنسیت شیشه در سیاه قلم

طراحی جنسیت شیشه در سیاه قلم

بعد از طراحی اسکیس, یا همان طرح اولیه به سراغ اجرای سایه و روشن ها بر روی مدل می رویم . در اشیا، شیشه ای که نور از آنها عبور می کند و سایه ایجاد نمی شود, باید به رنگ و اشیا، محیط اطراف آن توجه کرد. برای مثال اشیایی که در پشت شیشه قرار دارند و حتی سایه افتان خود شیشه, از درون شیشه قابل مشاهده هستند و شما باید این اشیا, و سایه ها را در طراحی خو لحاظ کنید تا کار طبیعی به نظر برسد.این در واقع همان قانون دوم طراحی جنسیت شیشه می باشد.در ادامه با Artily.ir همراه باشید.

طراحی جنسیت شیشه در سیاه قلم

طراحی جنسیت شیشه در سیاه قلم

در طراحی جنسیت شیشه در سیاه قلم به قانون سوم یعنی تاریکی شدید در کنار روشنایی شدید برای ایجاد سایه و روشن ها توجه کنید. این روش برای نمایش شفافیت شیشه و نیز ضخامت شیشه به کار می رود.در قانون سوم طراحی جنسیت شیشه باید برای سایه پردازی جز، به جز، کار کرد. در طراحی اجسام مات مانند کوزه یا گلدان که نور از آنها عبور نمی کند , سایه ای که توسط نور چراغ مطالعه ایجاد می شود از یک طرف شییُ مدل به سمت دیگر آن , سایه ای گسترده را ایجاد می کنند اما در اجسام شیشه ای سایه ها بصورت پراکنده و کمرنگ تشکیل می شوند و ما باید سایه ها را به صورت تکه تکه و یا جز، به جز، در قسمت های مختلف طراحی اجرا، کنیم.در بعضی قسمت ها سایه هایی پر رنگ تر و در بعضی قسمت ها سایه هایی کم رنگ تر وجود دارند که باید آنها را در طراحی خود لحاظ کنید.

مهم:

توجه داشته باشید که در تمام طراحی ها باید از مدل های زنده که خود آنها را نورپردازی کرده اید و یا در طبیعت و با نور طبیعی وجود دارند , استفاده کنید.از روی عکس طراحی نکنید. با نگاه مستقیم به مدل زنده می توانید به تمام جزئیات و اسرار آنها پی ببرید و آنها را عینا اجرا کنید که این امکان در نگاه کردن به عکس مدل وجود ندارد.

با آموزش های بعدی ما در Artily.ir  همراه باشید.

2 دیدگاه برای “طراحی جنسیت شیشه در سیاه قلم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *