آموزش طراحی سیاه قلم چشم

By | اکتبر 2, 2015

همان طور که در مطلب قبل اشاره کرده بودم , در این مطلب از سایت هنری artily.ir با آموزش قدم به قدم طراحی سیاه قلم چشم با شما همراه هستیم . چشم یکی از اجزای صورت است, شاید زیبا ترین عضو صورت است که هر چه بهتر طراحی شود , نمای طبیعی تر و با احساس تری به چهره می دهد .

در طراحی چشم و اجزای دیگر صورت که در مطالب آینده به آنها می پردازم, نیاز هست که سایه و روشن ها را خیلی ملایم کار کنید, حتی باید از محو کن که یک ابزار کمک طراحی است و از کاغذ لوله شده و فشره که به شکل مداد است استفاده کنیم و سایه ها و اثر مداد را روی کاغذ , پخش و ملایم تر کنیم. در طراحی سیاه قلم چشم باید حوصله و وقت بزارید و با دقت کار کنید. من در این پست از سایت هنری artily.ir یک آموزش سریع برای طراحی چشم قرار دادم, اگه به طراحی علاقه دارید باید کنجکاو باشید , قوانین تئوری طراحی سیاه قلم چشم را فرا بگیرید اما از خلاقیت خود استفاده کنید , به مراحل آموزش طراحی چشم توجه کنید اما جسور باشید و تغییرات دلخواه خود را اعمال کنید , از اینکه ممکن است طراحی شما خراب شود نترسید و آزادانه مداد را روی کاغذ حرکت دهید و طراحی کنید , هر حرکت مداد شما در روی کاغذ, یک تجربه به حساب می آید و مجموع تجارب , از شما یک طراح خوب می سازد… تمرین کنید و تمرین کنید و تمرین کنید! با ادامه آموزش قدم به قدم طرحی سیاه قلم چشم در سایت هنری artily.ir همراه باشید.

آموزش قدم به قدم طراحی سیاه قلم چشم:

مداد های مورد نیاز:

 1. HB
 2. 2B
 3. 4B
 4. 6B

لوازم مورد نیاز:

 1. پاک کن مدادی یا پاک کن خمیری
 2. محو کن
 3. مداد تراش
آموزش طراحی سیاه قلم چشم

آموزش طراحی سیاه قلم چشم

برای طراحی سیاه قلم چشم, می توانید از یک مدل عکس چشم استفاده کنید, به تصویر بالا نگاه کنید , ابتدا با استفاده از مداد HB یک اسکیس یا طرح اولیه از اجزای چشم روی کاغذ رسم کنید. تمامی خطوط را به حالت خیلی کم رنگ رسم کنید. حتی یک قسمت که حاصل انعکاس نور در روی چشم هست را هم رسم کنید.

آموزش طراحی سیاه قلم چشم

آموزش طراحی سیاه قلم چشم

در این قسمت با استفاده از مداد 2B بخش رنگی چشم که در تصویر بالا مشاهده می کنید را رنگ کنید و با استفاده از محو کن , روی آن کشیده و محو کنید . قسمت مردمک چشم را هم با استفاده از مداد با سختی نوک  B6 کاملا تیره کنید

آموزش طراحی سیاه قلم چشم

آموزش طراحی سیاه قلم چشم

در این مرحله از آموزش طراحی چشم, با استفاده از مداد 4B خط هایی را در روی قسمت رنگی چشم ایحاد کنید, مداد باید کاملا نوک تیز باشد و خط ها را از جهت مرکز چشم به طرف بیرون رسم کنید , (تصویر بالا)

آموزش طراحی سیاه قلم چشم

آموزش طراحی سیاه قلم چشم

سپس مطابق با تصویر بالا , قسمت خالی بین بخش رنگی چشم و مردمک چشم را با استفاده از مداد 4B پر کرده و با استفاده از محو کن , آن را محو می کنیم . قسمت دور گردی چشم را با مداد 2B خط حاشیه می کشیم و کمی پر رنگ می کنیم . اینجا از محو کن استفاده نکنید.

آموزش طراحی سیاه قلم چشم

آموزش طراحی سیاه قلم چشم

در این مرحله از آموزش طراحی سیاه قلم چشم در ARTILY.IR, با استفاده از مداد 2B  از خط حاشیه دور چشم که در مرحله قبل رسم کردیم,  به سمت داخل چشم سایه می زنیم ( به تصویر بالا دقت کنید) سپس با استفاده از محو کن , آن را محو می کنیم .

آموزش طراحی سیاه قلم چشم

آموزش طراحی سیاه قلم چشم

به تصویر بالا نگاه کنید, با استفاده از پاک کن مدادی و یا پاک کن خمیری که نوک آن را با دست تیز کرده اید , قسمت هایی از خطوط روی چشم را کم رنگ می کنید . این کار را با فشار ملایم و آرام انجام دهید که کار خراب نشود , جاهایی که باید کمی روشن شوند در تصویر بالا قابل مشاهده است .

نکته:

در هنگام انجام مراحل طراحی چشم , شما باید به هر قسمت فکر کنید و کنجکاو باشید و برای آن دلیل پیدا کنید و سپس طراحی کنید. اگر دیکته وار مراحل را انجام دهید هرگز به تجربه دست پیدا نمی کنید…

آموزش طراحی سیاه قلم چشم

آموزش طراحی سیاه قلم چشم

در این مرحله , شروع کنید به سایه پردازی قسمت های مختلف چشم می کنیم.(تصویر بالا) گوشه های قسمت سفیدی چشم را سایه بزنید ( از این قسمت به بعد اهمیت طراحی از روی مدل واقعی یا عکس مدل واقعی چشم, نمایان می شود) بالای پلک چشم را باید طبق آموزش طراحی کره سایه بزنید تا شکل گرد و برجسته بودن پیدا کند , سایه هایی را که ایجاد می کنید را باید با استفاده از محو کن , صاف و یکدست کنید. به سایه هایی را که من در گوشه های چشم رسم کردم توجه کنید, سایه ها از روی مدل واقعی خیلی راحت تر قابل طراحی هستند.( ابرو در این آموزش فقط برای مثال است و روی ابرو کار نشده است. در قسمت های بعد آموزش طراحی ابرو نیز خواهیم داشت)

آموزش طراحی سیاه قلم چشم

آموزش طراحی سیاه قلم چشم

در این مرحله از آموزش , به طراحی مژه ها می پردازیم. همان طور که در تصویر بالا می بینید , یک خط در قسمت پایین چشم اضافه شده که این خط در واقع ضخامت پلک پایین و نیز محل رویش مژه های پایین چشم است . همان قسمتی که خانم ها مداد چشم و یا سرمه می کشند و این بخش در طراحی چشم بسیار مهم است.مژه ها را با استفاده از مداد 2B و با فشار کم به مداد اسکیس بزنید .( نوک مداد شما باید کاملا تیز باشد تا خط هایی بسیار نازک ایجاد کند) وقتی که فرم مژه ها شکل گرفت با استفاده از مداد 6B آنها را پر رنگ یا تیره کنید. نکته ای که قابل ذکر هست اینکه مژه ها را طوری طراحی کنید که به حالت ریمل زده و به هم چسبیده به نظر برسند . این کار طرارحی چشم خانم ها را زیبا تر می کند.

آموزش طراحی سیاه قلم چشم

آموزش طراحی سیاه قلم چشم

تصویر بالا را ببینید , مژه های پایین چشم و نیز همان خط پایین چشم که خانم ها ریمل می زنند, رسم شده اند . کار طراحی چشم تقریبا تمام است . مداد محبوب من یعنی  6B را بردارید و قسمت های تیره و نیز خطوط را تیره تر کنید . با این کار کنتراست تصویر بالا رفته و حالت زنده تری پیدا می کند. به تصویر بالا نگاه کنید, با مداد بازی کنید یا مداد را روی کاغذ برقصانید اما زیاده روی نکنید . اگر شما محل شکل گرفتن سایه و روشنها در روی چشم را کشف کنید , این برای شما به شکل یک قانون در آمده و اجازه طراحی هر گونه چشم را به شما می دهد. طراحی چشم, شاید کمی پیچیده به نظر برسد اما بعد از اینکه طبق مراحل ,چهار یا پنج بار طراحی چشم را انجام دهید, دیگر پیچیده نخواهد بود , فقط تمرین کنید, اگر علاقه دارید فقط تمرین کنید. با آموزش های بعدی من در سایت هنری artily.ir همراه باشید.موفق باشید.

3 دیدگاه برای “آموزش طراحی سیاه قلم چشم

 1. نیلا

  از آموزش های خوبتون ممنونم,خیلی عالی هست که مرحله به مرحله آموزش میدید,موفق باشید.

  پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *