آموزش طراحی سیاه قلم برگ

By | اکتبر 14, 2015

در این مطلب از artily.ir با آموزش طراحی سیاه قلم برگ , با شما هستیم . این آموزش برای آشنایی با اسکیس زدن برگ و سایه پردازی آن است و سطح این آموزش متوسط است .طبیعت سوژه های بسیاری برای طراحی دارد و ما باید سعی کنیم از نزدیک ترین سوژه ها استفاده کنیم . طراحی سیاه قلم برگ و یا طراحی برگ با مداد ,شاید کمی پیچیده به نظر برسد اما در واقع اگر ما قوانین اسکیس و در نهایت سایه پردازی در طراحی را بدانیم, طراحی برگ بسیار آسان خواهد بود. این آموزش طراحی سیاه قلم برگ درخت کمی نیاز به حوصله و وقت دارد چون یک سری ریزه کاری ها دارد که برای زیبایی آن لازم است. با ما در ادامه آموزش طراحی برگ در سایت هنری artily.ir همراه باشید.

 آموزش طراحی سیاه قلم برگ


آموزش طراحی سیاه قلم برگ

طراحی سیاه قلم برگ:

وسایل مورد نیاز:

 1. مداد طراحی HB
 2. مداد طراحی 2B
 3. مداد طراحی 4B
 4. مداد طراحی 6B
 5. کاتر یا مداد تراش
 6. پاک کن
 7. دستمال کاغذی یا پنبه

در قدم اول یک برگ را برای سوژه یا مدل انتخاب کنید , اگر یک برگ را در زیر نور آفتاب و به طور طبیعی انتخاب کنید بهتر است , در غیر این صورت از تصویر یک برگ استفاده کنید. سعی کنید برگی را انتخاب کنید که نور از یک جهت به آن تابیده شده باشد. مطابق با تصویر بالا, ابتدا یک اسکیس از برگ درخت را رسم کنید . با استفاده از مداد HB و فشار کم بر مداد به طراحی اسکیس بپردازید. خطوط داخلی برگ را نیز اسکیس کنید.

 آموزش طراحی سیاه قلم برگ


آموزش طراحی سیاه قلم برگ

در قدم بعدی با استفاده از مداد 2B تمامی قسمت های داخل برگ را هاشور بزنید و سپس با استفاده از تکه ای دستمال کاغذی که به دور نوک انگشت خود پیچیده اید و یا تکه ای از پنبه , به روی سطح برگ بکشید تا سایه های ایجاد شده توسط مداد 2B نرم تر و یکدست شوند

 آموزش طراحی سیاه قلم برگ


آموزش طراحی سیاه قلم برگ

در این قسمت از آموزش طراحی سیاه قلم برگ از سایت ARTILY.IR , با استفاده از مداد 4B که نوک آن را تیز کرده اید به طراحی جزئیات داخلی برگ بپردازید و آنها را پر رنگ تر کنید . نوک مداد را حتما با استفاده از مداد تراش و یا کاتر تیز کنید. (تصویر بالا)

 آموزش طراحی سیاه قلم برگ


آموزش طراحی سیاه قلم برگ

در این مرحله از آموزش طراحی برگ , با استفاده از مداد 2B تمامی سطح پس زمینه برگ ها را هاشور بزنید و سپس با استفاده از پنبه و یا دستمال کاغذی , خیلی نرم به روی هاشور ها بکشید تا ملایم و یکدست شوند. سپس یک بار دیگر با استفاده از مداد 4B تمام سطح داخل برگ را سایه بزنید و تیره کنید .

آموزش طراحی سیاه قلم برگ


آموزش طراحی سیاه قلم برگ

در ادامه آموزش طراحی سیاه قلم برگ از سایت artily.ir , به جهت تابش نور به سطح برگ توجه کنید و با استفاده از مداد 4B قسمت هایی از برگ را که بر اثر سایه تیره شده اند را سایه بزنید . برای پیدا کردن قسمت هایی از برگ که تحت تاثیر سایه قرار گرفته اند , حتما باید به مدل واقعی نگاه کرد و یا از روی عکس از مدل واقعی طراحی را انجام داد و شما نمی توانید با نگاه کردن به تصاویری که در این آموزش قرار دارد قسمت های اصلی سایه ها را انجام دهید.در ادامه با استفاده از مداد 6B خطوط داخلی برگ ها را پر رنگ کنید , توجه داشته باشید که حتما باید از مدادی با نوک تیز شده استفاده کنید. کار طراحی سیاه قلم برگ تقریبا به پایان رسیده است ,یک خط کش را در حاشیه های بیرون زده طراحی قرار دهید و اضافی ها را با استفاده از پاک کن پاک کنید تا حاشیه هایی صاف داشته باشید. سطح این آموزش متوسط بوده و شما با تمرین بیشتر و استفاده از مدل های مختلف به نتایج بهتری دست خواهید یافت. با آموزش های بعدی ما در artily.ir همراه باشید.

4 دیدگاه برای “آموزش طراحی سیاه قلم برگ

  1. Arash Post author

   سلام
   بله , بعد از کامل شدن بخش طراحی سیاه قلم و طراحی با مداد , آموزش های دیگر مانند رنگ روغن,آبرنگ, و دیگر هنر های تجسمی را قرار خواهیم داد.

   پاسخ
 1. لیلا

  بی نظیرهههه,این برگ ها حس پاییز رو دقیقا منتقل میکنه خیلی زیباست!

  پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *