آموزش طراحی سیاه قلم گوش(نیم رخ)

By | اکتبر 23, 2015

گوش ها معمولا در پشت مو ها پنهان می شوند و زیبایی آنها به این بستگی دارد که چطور طراحی شوند. گوشها نیز مانند چشم, بینی , دهان منحصر به فرد هستند. بعضی از افراد گوش های بلند دارند, بعضی کوتاه, متوسط و بعضی هم گوش های تخت دارند . وقتی شما فراگیری طراحی اجزای صورت را شروع می کنید, نا خود آگاه به اجزای صورت اطرافیان خود توجه بیشتری نسبت به قبل می کنید, به تناسب, سایه, زاویه حجم و… در اجزای صورت توجه می کنید و این پیش نیاز پیشرفت در فراگیری طراحی است. این مطلب از سایت هنری artily.ir به طراحی سیاه قلم گوش از زاویه دید نیم رخ اختصاص دارد. با ما در ادامه آموزش طراحی سیاه قلم گوش همراه باشید.

آموزش طراحی سیاه قلم گوش:

طراحی سیاه قلم گوش

طراحی سیاه قلم گوش

در ابتدا مطابق با تصویر بالا , اسکیس و یا طرح اولیه ای از نمای گوش را رسم کنید , از مداد طراحی با درجه سختی نوک HB استفاده کنید. این آموزش فقط برای فراگیری مراحل طراحی گوش و سایه پردازی آن است و شما باید از مدل زنده و یا عکس مدل برای طراحی گوش استفاده کنید.

طراحی سیاه قلم گوش

طراحی سیاه قلم گوش

در قدم دوم از طراحی سیاه قلم گوش , قسمت های داخلی گوش را سایه بزنید , هاشور بزنید و از مداد 2B استفاده کنید. در قسمت های داخلی گوش منحنی ها و عمق وجود دارد و شما باید طوری سایه پردازی کنید که عمق داخل گوش نمایان شود (تصویر بالا)

طراحی سیاه قلم گوش

طراحی سیاه قلم گوش

در قدم سوم از طراحی گوش, قسمت های بیرونی گوش را سایه پردازی کنید , به تصویر بالا نگاه کنید, سایه ها در گوشه ها عمیق تر هستند و برجستگی گوش را نمایان می سازند. جهت تابش نور در تصویر بالا از سمت چپ و بالا است و طبیعتا قسمت راست گوش تیره تر سایه پردازی می شود.

طراحی سیاه قلم گوش

طراحی سیاه قلم گوش

در قدم چهارم , سایه های بیشتری بزنید تا برجستگی و ابعاد گوش ,نمایان تر شوند . به تصویر بالا توجه کنید , قسمت  کناره های داخلی گوش تن رنگ خاکستری بیشتری نسبت به قسمت های بیرونی گوش دارند.

طراحی سیاه قلم گوش

طراحی سیاه قلم گوش

در قدم پنجم از طراحی سیاه قلم گوش از artily.ir , قسمت های بیرونی سمت راست گوش را که تحت تاثیر سایه ها قرار گرفته اند را تیره تر کنید , جهت نور از بالا و سمت چب می باشد.(تصویر بالا)

طراحی سیاه قلم گوش

طراحی سیاه قلم گوش

در قدم آخر , شروع به سایه پردازی در اطراف گوش کنید, پس زمینه ای از گوش که قسمت های اطراف گوش و یا مو ها را نمایش می دهد رسم کنید. با استفاده از مداد 6B و یا  8B خطوط ضخیمی در اطراف گوش ایجاد کنید , قسمت های جدا کننده داخلی گوش را نیز تیره تر کنید تا افکت سه بعدی گوش نمایان تر شود. طراحی سیاه قلم گوش به پایان رسید و شما با تمرین بیشتر و علاقه می توانید به نتیجه دلخواه برسید. مطالب آینده ما در artily.ir را نیز دنبال کنید.

2 دیدگاه برای “آموزش طراحی سیاه قلم گوش(نیم رخ)

  1. zahra

    سلام.نکات آموزشیتون خیلی خوب هست ممنون..اگه به صورت کتاب یا فایل پی دی اف و قابل دانلود کردن بود عالی بود

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *