تمرین خط نازک در طراحی سیاه قلم

By | سپتامبر 14, 2015
تمرین خطوط نازک

تمرین خطوط نازک

با قسمت دیگری از آموزش طراحی سیاه قلم که معرفی چند کاربری از مداد است  با Artily.ir  همراه باشید.در این آموزش شما با چند امکان نوک مداد طراحی آشنا می شوید .چند نوع خط را میتوان توسط مداد کشید؟

 ما معمولا برای کشیدن نقاشی های معمولی از نوک مداد در حالت عمود بر کاغذ استفاده می کنیم . در ادامه با روش های دیگر کشیدن خط با مداد artily.ir  آشنا می شوید:

خطوط نازک:

  1. برای شروع تمرین خط نازک به خط اول در تصویر بالا نگاه کنید , هنگامی که مداد را عمود بر کاغذ گرفته اید یک خط ساده به پهنای عرض کاغذ بکشید.این یک خط ساده هست که با استفاده از ابتدایی ترین روش استفاده از مداد کشیده شده است.
  2. به خط دوم در تصویر نگاه کنید,این یک خط از کم رنگ به پر رنگ است. نوک مداد را در سمت چپ کاغذ قرار داده وبه سمت راست حرکت دهید. در ابتدا فشار بیشتری روی کاغذ وارد کنید و رفته رفته فشار مداد بر روی کاغذ را کم کنید.مشاهده می کنید که خط ایجاد شده در ابتدای شروع پر رنگ بوده و در انتها کمرنگ می شود.
  3. در حالت بعد که خط سوم تصویر بالا است بر عکس حالت قبل عمل شده است.به این صورت که خط ایجاد شده در ابتدا و از سمت راست پر رنگ بوده و رفته رفته کمرنگ می شود و حالت پر رنگ به کمرنگ را ایجاد کرده است.در آموزش بعدی که تمرین خطوط ضخیم است با artily.ir همراه باشید . این تمرین ها رو انجام دهید تا به مهارت کافی در این زمینه دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *