تمرین خط ضخیم به نازک و بلعکس در طراحی

By | سپتامبر 14, 2015
خط ضخیم به نازک

خط ضخیم به نازک

 

تمرین خط ضخیم به نازک و عکس آن نیز از خطوط بسیار پر کاربرد در طراحی سیاه قلم است, با این تمرین از آموزش های Artily.ir با ما همراه باشید. به تصویر بالا نگاه کنید , همانطور که پهنای نوک مداد را روی کاغذ قرار داده اید , ابتدا با خط ضخیم شروع کنید و رفته رفته انتهای مداد را بالا آورده و به حالت عمود بر کاغذ قرار دهید.

به این ترتیب خط شما در ابتدا ضخیم شروع شده و رفته رفته از ضخامت خط کاسته شده و به خط نازک می رسد , به دو خط کشیده شده در بالا دقت کنید, در این حالت شما هم از ضخامت نوک مداد استفاده کرده اید و هم از نازکی نوک مداد , خطوط از ضخیم به نازک و از نازک به ضخیم کشیده می شوند.این تمرینها در مباحث بعدی بسیار کاربرد دارند.این تمرینها از مهمترین تمرینهای مقدماتی طراحی سیاه قلم می باشند که باید با آنها توجه ویژه ای شود.

تمرین آزاد:

استفاده از تمام حالات خطوط بصورت آزاد

تمرین آزاد خطوط

تمرین آزاد خطوط

شما علاقه مندان به هنر طراحی به سبک سیاه قلم باید تمرینات بالا را روزانه تمرین کنید و بعد از آن تمرین خط ها را بطور آزادانه انجام دهید.آزادانه مداد را روی کاغذ حرکت دهید و این تمرینات را مطابق با تصویر بالا انجام دهید:

  1. از کمرنگ به پر رنگ
  2. از پر رنگ به کمرنگ
  3. از ضخیم به نازک
  4. از نازک به ضخیم
  5. خط ضخیم
  6. خط نازک
  7. خط شکسته
  8. خط منحنی
  9. خطوط مواج

این تمرینات پیش نیاز دروس سایه و روشن که جزء مهمترین اصول طراحی می باشد هستند و شما باید کاملا به رسم این خطوط مسلط شوید,,,با آموزش های بعدی طراحی سیاه قلم با artily.ir همراه باشید,موفق باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *