آموزش اسکیس یا طرح اولیه در طراحی سیاه قلم

By | سپتامبر 14, 2015

با یک قسمت دیگر از آموزش های مقدماتی سیاه قلم در Artily.ir همراه با علاقه مندان به این هنر زیبا هستیم . آموزشی که در ادامه آموزش قبل برای شما در نظر گرفته ایم , روش کشیدن طرح اولیه و یا اسکیس در طراحی است. شما در این آموزش نکات زیر را فرا خواهید گرفت:

  1. آشنایی با طرح اولیه احجام و یا اسکیس در طراحی.
  2. قوی شدن دست شما در طراحی خطوط.
  3. ترس شما از کشیدن خط ریخته می شود.
  4. قدرت تجسم شما افزایش می یابد.

در قدم اول شکل خاصی را در ذهن تصور کنید , شما باید بتوانید آن چیزی که در ذهن تصور می کنید و یا می بینید را روی کاغذ بکشید.نیاز نیست تصویری را که رسم می کنید دقیقا شبیه به همان چیزی باشد که در ذهن تصور می کنید و یا می بینید.هر چیزی را که به ذهنتان می رسد را با خط های زیاد بر روی کاغذ بکشید,دستانتان را خیلی روان و راحت روی کاغذ حرکت دهید.

به مداد فشار نیاورید و با حرکات سریع اما کمرنگ شروع به طراحی شکل مورد نظر خود کنید,سعی کنید در کشیدن طرح خود از خطوط بریده بریده استفاده نکنید و خطوط را دنباله دار بکشید.

برای مثال شکل یک کوزه را تصور کرده و شروع به کشیدن شکل ظاهری و طرح اولیه آن کنید , مطابق با تصویر زیر اشکال مختلف  را تمرین کنید:

طرح اولیه یا اسکیس در طراحی

طرح اولیه یا اسکیس در طراحی

خط ها را با حرکات دورانی و سریع رسم کنید. با خطوط نازک و کمرنگ شروع کنید و رفته رفته خطوط را پر رنگتر کنید, این تمرینات اهمیت فوق العاده ای دارند به دلیل اینکه از ابتدای فرا گیری تا مراحل پیشرفته مورد نیاز است و استفاده می شود . هر گونه سوال و ابهام را در نظرات مطرح کنید., با آموزش های بعدی artily.ir همراه با ما باشید.

اختصاصی Artily.ir,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *